Lukujärjestykset

Luokkien 1 – 9 lukujärjestykset

1. luokka: 2019 – 2020

Klo Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
8.30-10.15 METSÄRETKI PÄÄAINE  PÄÄAINE  PÄÄAINE  PÄÄAINE
10.30-11.15 Retki/ PÄÄAINE Saksa / Englanti  Musiikki  Työtunti  Kuvataide
 RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU
12.00-12.45  Muotopiirustus  Käsityö Tähtitunti  Käsityö  Uskonto
13.00-13.45

2. luokka: 2019 – 2020

Klo Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
8.30-10.15  Metsäretki PÄÄAINE  PÄÄAINE PÄÄAINE PÄÄAINE
10.30-11.15 Työtunti Muotopiirustus  Englanti Musiikki Työtunti
 RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU
12.00-12.45 Käsityö Työtunti  Käsityö  Kuvataide  Uskonto
13.00-13.45 Tähtitunti

3. luokka: 2019 – 2020

Klo Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
8.30-10.15  PÄÄAINE  PÄÄAINE  PÄÄAINE  PÄÄAINE  PÄÄAINE
10.30-11.15 Työtunti Saksa Englanti Englanti Kuvataide
 RUOKAILU RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU RUOKAILU
12.00-12.45 Musiikki Muotopiirustus Liikunta Käsityö  Uskonto
13.00-13.45 Tähtitunti Liikunta
13.45-14.30
15.00-15.45

 

4. luokka: 2019 – 2020

Klo Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
8.30-10.15  PÄÄAINE PÄÄAINE  PÄÄAINE  PÄÄAINE  PÄÄAINE
10.30-11.15 Muotopiirustus PÄÄAINE Saksa Käsityö  PÄÄAINE
 RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU
12.00-12.45 Musiikki 3. ja 4.lk Englanti Liikunta 3. ja 4.lk  Englanti Uskonto
13.00-13.45  Kuvataide Liikunta 3. ja 4.lk Tähtitunti
14.00-14.45
15.00-15.45

5. luokka: 2019 – 2020

Klo Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
8.30-10.15  PÄÄAINE PÄÄAINE PÄÄAINE  PÄÄAINE  PÄÄAINE
10.30-11.15 Muotopiirustus Englanti Laskento  Saksa Jakso
 RUOKAILU  RUOKAILU RUOKAILU  RUOKAILU RUOKAILU
12.00-12.45 Käsityö Liikunta Kuvataide  Englanti Uskonto
13.00-13.45 Käsityö Liikunta Kuvataide Musiikki
14.00-14.45 Tähtitunti
15.00-15.45

6. luokka: 2019 – 2020

Klo Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
8.30-10.15  PÄÄAINE PÄÄAINE / Ruotsi  PÄÄAINE  PÄÄAINE  PÄÄAINE
10.30-11.15 Englanti PÄÄAINE Englanti Äidinkieli Ruotsi
 RUOKAILU RUOKAILU RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU
12.00-12.45  Saksa Matematiikka Saksa Kuvataide  Uskonto
13.00-13.45  Musiikki Tähtitunti Liikunta  Käsityö
14.00-14.45 Liikunta  Käsityö
15.00-15.45

7. luokka: 2019 – 2020

Klo Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
8.30-10.15  PÄÄAINE  Liikunta  PÄÄAINE  PÄÄAINE  PÄÄAINE
10.30-11.15 PÄÄAINE Äidinkieli PÄÄAINE Englanti Saksa
 RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU RUOKAILU
12.00-12.45 Kuvataide Englanti Musiikki Matematiikka Uskonto
13.00-13.45 aksa Matematiikka Ruotsi PÄÄAINE
13.55-14.40 Liikunta Kädentaidot Tähtitunti
14.40-15.25 Kädentaidot

8. luokka: 2019 – 2020

Klo Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
8.30-10.15 PÄÄAINE  PÄÄAINE PÄÄAINE PÄÄAINE PÄÄAINE
10.30-11.15 Saksa Musiikki Matematiikka Matematiikka Kuvataide
RUOKAILU RUOKAILU RUOKAILU RUOKAILU RUOKAILU
12.00-12.45 Matematiikka PÄÄAINE Englanti Uskonto Englanti
13.00-13.45 Fysiikka/kemia Saksa Äidinkieli Opo
14.00-14.45 Ruotsi Kädentaidot  Liikunta
15.00-15.45 Kädentaidot  Liikunta

9. luokka: 2019 – 2020

Klo Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
8.30-10.15  PÄÄAINE  PÄÄAINE   PÄÄAINE  PÄÄAINE PÄÄAINE
10.30-11.15 Musiikki Matematiikka Kuvataide Uskonto Matematiikka
 RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU RUOKAILU
12.00-12.45 Ruotsi Matematiikka Matematiikka OPO  Saksa
13.00-13.45 Ruotsi Englanti Saksa Englanti
13.55-14.40  Kädentaidot / Kotitalous Liikunta Englanti
14.40-15.25 Kädentaidot / Kotitalous Liikunta