Lukujärjestykset

Luokkien 1 – 9 lukujärjestykset

1. luokka: 2023 – 2024

Klo Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
8.30-10.18 PÄÄAINE PÄÄAINE PÄÄAINE PÄÄAINE PÄÄAINE
10.30-11.15 Matematiikka Äidinkieli Englanti Saksa, A2 Uskonto/ET
 RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU
12.00-12.45 Käsityö Musiikki Kuvataide Käsityö
13.00-13.45 Tähtitunti

2. luokka: 2023 – 2024

Klo Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
8.30-10.18  PÄÄAINE PÄÄAINE  PÄÄAINE PÄÄAINE PÄÄAINE
10.30-11.15 Matematiikka Englanti  Äidinkieli Musiikki Uskonto/ET
 RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU
12.00-12.45 Käsityö Kuvataide Käsityö  Saksa,A2
13.00-13.45 Tähtitunti

3. luokka: 2023 – 2024

Klo Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
8.30-10.18  PÄÄAINE  PÄÄAINE  PÄÄAINE  PÄÄAINE  PÄÄAINE
10.30-11.15 Saksa Matematiikka Englanti Matematiikka Uskonto/ET
 RUOKAILU RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU RUOKAILU
12.00-12.45 Liikunta Käsityö Englanti  Kuvataide Liikunta
13.00-13.45 Tähtitunti Musiikki (Valinnainen)
13.45-14.30
15.00-15.45

 

4. luokka: 2023 – 2024

Klo Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
8.30-10.18  PÄÄAINE/Saksa PÄÄAINE  PÄÄAINE  PÄÄAINE/Englanti  PÄÄAINE
10.30-11.15 Matematiikka Kuvataide Musiikki Matematiikka Uskonto/ET
 RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU
12.00-12.45 Liikunta Kuvataide Äidinkieli Käsityö Matematiikka
13.00-13.45 Liikunta Tähtitunti Valinnaiset
13.55-14.40 Liikuntakerho 4-6lk
15.00-15.45

5. luokka: 2023 – 2024

Klo Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
8.30-10.18  PÄÄAINE PÄÄAINE PÄÄAINE  PÄÄAINE  PÄÄAINE/Englanti
10.30-11.15 Matematiikka Saksa Matematiikka  Kuvataide Matematiikka
 RUOKAILU  RUOKAILU RUOKAILU  RUOKAILU RUOKAILU
12.00-12.45 Käsityö Saksa Matematiikka Uskonto/ET Musiikki
13.00-13.45 Käsityö Tähtitunti Äidinkieli Liikunta Valinnaiset
13.55-14.40 Liikunta Vakinnaiset
15.00-15.45

6. luokka: 2023 – 2024

Klo Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
8.30-10.18  PÄÄAINE PÄÄAINE  PÄÄAINE  PÄÄAINE  PÄÄAINE
10.30-11.15 Äidinkieli Englanti Käsityö Englanti Matematiikka
 RUOKAILU RUOKAILU RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU
12.00-12.45 Liikunta Kuvataide Käsityö Uskonto/ET  Musiikki
13.00-13.45 Liikunta Saksa Historia Valinnaiset
14.00-14.45 Saksa Tähtitunti Valinnaiset
15.00-15.45

7. luokka: 2023- 2024

Klo Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
8.30-10.15  PÄÄAINE  PÄÄAINE  PÄÄAINE  PÄÄAINE  PÄÄAINE
10.30-11.15 Kuvataide Äidinkieli Matematiikka Yhteiskuntaoppi Liikunta
 RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU RUOKAILU
12.00-12.45 Musiikki Englanti Äidinkieli Uskonto/ET Ruotsi
13.00-13.45 Englanti Oppilaanohjaus Kotitalous Valinnaiset
13.55-14.40 Liikunta Saksa Kotitalous
14.40-15.25 Liikunta Saksa

8. luokka: 2023 – 2024

Klo Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
8.30-10.18 PÄÄAINE  PÄÄAINE PÄÄAINE PÄÄAINE PÄÄAINE
10.30-11.15 Matematiikka Matematiikka Kuvataide Yhteiskuntaoppi Englanti
RUOKAILU RUOKAILU RUOKAILU RUOKAILU RUOKAILU
12.00-12.45 Musiikki Äidinkieli Ruotsi Englanti Uskonto/ET
13.00-13.45 Maantieto Ruotsi Valinnaiset
13.55-14.40 Liikunta
14.55-15.25 Liikunta

9. luokka: 2023 – 2024

Klo Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai
8.30-10.18  PÄÄAINE  PÄÄAINE   PÄÄAINE  PÄÄAINE PÄÄAINE
10.30-11.15 Yhteiskuntaoppi Kuvataide Englanti Matematiikka Äidinkieli
 RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU  RUOKAILU RUOKAILU
12.00-12.45 Lopputyö Äidinkieli Uskonto/ET  Matematiikka Käsityö syventävä
13.00-13.45 Lopputyö Musiikki Oppilaanohjaus Ruotsi Käsityö syventävä
13.55-14.40 Liikunta Englanti Saksa Ruotsi
14.40-15.25 Liikunta Englanti Saksa